View Single Post
Old 06 Nov 2012, 09:05   #436
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Originally Posted by Mercutio:
nene Chambord, ce-ai facut? ai cumparat toate revistele S&S, nr. pe Septembrie, cel cu topurile?

Nu chiar. L-am cautat in Germania, in septembrie, dar nu era (si culmea, am gasit printre altele Film Comment, un titlu destul de greu de prins in Europa). Mai ramanea varianta sa-l comand direct la BFI dar ma cam zgaria faptul ca totusi rezultatul final al topului avea the icing on the cake total nesatisfacator: Nici Vertigo si nici Tokyo Story nu sunt macar filme mari, nu mai vorbesc de cel mai bun. Asa ca m-am enervat si nu l-am mai comandat

Dar ... am inceput un vast program (selectiv, doar titlurile care nu m-au prins atunci cand le-am vazut initial) de revizionari si revizii bazat pe el. N-am trecut inca de primele 20 de pozitii dar deja mi s-au deschis ochii si am vazut aurul din niste filme pe care pana acum le dispretuiam (cauza majoritara: le vazusem la o varsta cinefilica prea cruda pt ce ofera ele de mestecat). Dar tot asa, alte filme din lista mi s-au cimentat definitiv ca unworthy si overrated.
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif