Thread: Tennis
View Single Post
Old 25 Dec 2015, 14:57   #86
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Eu nu le suport pe astea cu sarbatorile .E atata ipocrizie , " macar de sfintele sarbatori sa fim si noi mai buni" o idiotenie.La noi jumate din populatie nu stie ce se sarbatoreste de craciun , ei cred ca atunci se taie porcul.IIsus , daca a existat vreodata nici nu s-a nascut pe 25 deembrie , " Sarbatoarea a fost pus la sfarsitul anului strategic si maniuplator ca tot ce inseamna biserica si religie , sa se odihnesca oamenii dupa un an de munca.Ca sa ajung si la topic , pe mine ma enerveaza foarte mult colindele.Cum naiba sa faci o muzica care sa fie ascultata o data pe an si mereu sa fie aceeasi.Ieri am vrut sa ies la oplimbare cu bicicleta ca era frumos si cald afara, Cand sa ies din scara blocului intra 2 colindadatori.2 baieteti . Se vedea pe chipul lor ( nu aveau mai mult de 16 ani ) ca vor sa colinde din inima si nu pentru bani.M-au salutat cand au intrat in bloc , ceea ce m-a socat.Cine mai saluta azi necunoscuti., au sunat la parter nu le-a deschis nimeni .Le-am zis " mai baieti va dau 10 ron cu conditia sa nu ma colindati , ca-s satul de colinde pana in gat , doar sa " va rugati" ca in 2016 sa castige MSM toate meciurile .S-au uitat la mine ca la un algoritm simplex , nu din cauza ca nu auzisera de MSM e mai posibil sa nu auzi de basau decat de MSM .Au zis da domnul va multumim mult , o sa ne rugam.Acum sa nu credeti ca sunt atat de naiv incat sa cre ca ei se vor ruga , sau ca MSM va castiga toate meciurile (desi ar merita) pt ca se vor ruga ei.Dar dupa acest dialog m0am simtit mult mai bine .Ba chiar o vecina le-a deschis usa Au intrebat " primiti cu colindul' vecina a zis da , Ei au intrebat ce colind doriti sa va cantam , stim , si au insiruit vreo 10.Vecina a zis " pe care il vreti voi" Atunci am plecat , chiar asa de viteaz sa mai ascult un colind nu am fost.
__________________
Lumea nu e plina de tampiti!Ei sunt doar plasati strategic , astfel incat sa intalnim cel putin unul in fiecare zi!
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif