View Single Post
Old 02 Aug 2012, 22:23   #619
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
Originally Posted by paul_aramis:
Originally Posted by danonino:
Originally Posted by paul_aramis:
Originally Posted by danonino:
Fa gura mare si o sa-ti aratam. Tine-te bine, suntem 8 milioane si ceva de oameni.
nu ştiam că danoninii se înmulţesc aşa de repede. de la 7.4 la 8 şi ceva milioane e ceva, în doar 3 zile. o fi pe cale asexuată? sau vă înmulţiţi prin diviziune ca amoebele?

Esti prost. Am deja sentimentul unui deja-vu, imi place, sa-l mai am inca o data. Esti prost.
7.4+0.9=8.3 milioane de oameni care au votat, care s-au prezentat pentru a lua o decizie, iar ei sunt ignorati.
In legatura cu inmultirea, stai linistit, ne-am invatat lectia, tocmai d-aia ti-am si spus sa deschizi gura.

am recunoscut deja că sunt prost, găseşte alt apelativ. însă bă trici-flici, doar 7.5, că restul v-au dat eject. ce căcat poţi să înghiţi, să-ţi insuşeşti şi voturile alora de au votat împotriva ta. băi ameţeală, pune şi tu mâna pe Constituţie şi mai citeşte şi după aia vino şi dă-mi lecţii de democraţie


Originally Posted by reivan:
No ma paul; eu nu inteleg cum mai poti da tu lectii dupa ce arati ca esti forta-n matematica. Du-te la universitate ca te vor profesor toti rectorii din capitala +Oxford.
Dar , nu uita , suntem 22 de milioane si la vot au fost doar 5 , nu 7,5 doar 5.

şi să plec de pe canapea? nu face. în afară de asta, ai vreun argument care să susţină în vreun fel că suntem mai puţini de 20 de milioane de cetăţeni români? de abia aştept să-l văd.

başca că acuma, după ce diverse instituţii ale statului, aflate într-un fel sau altul în subordinea guvernului, au început să-şi dea cu listele în cap, numărul cetăţenilor români pare să crească de la o zi la alta: CNAS zice 20.5 milioane. plus ăia de afară, batem 23 de milioane ca popa. ceauşescu ar fi mândru!

da' să ştii că m-ai făcut curios cu presa aia germană. să fie vorba de DW oare? ei sunt ăia care îi spun lui băsel să plece?


Ma eu am un argument , chiar mai multe.
1. Avortul e legal , multa lume face avort prea putini copii.
2. in fiecare an din 2000 incoa` populatia tarii scade cu 200 de mii.
3. CNAS a facut cate o fisa pentru fiecare roman inscris la un medic de familia , asta incluzandu-i si pe cei de afara . Au psus deasemenea ca-s 16,5 milioane oameni cu drept de vot in toata lumea , ca altfel nu ma mai certam cu tine daca ziceau ca-s doar in Romania 16,5.

4. Mad bro ?
Cat despre cauza cu oamenii care au dat jet..Cred ca 50 % dintre ei nu au stiut intrebarea si au pus nu crezand ca voteaza da , si nimeni nu da jet nimanui exercitandu-si un simplu drept constitutional.
reivan is offline   Reply With Quote sendpm.gif