View Single Post
Old 13 Jan 2018, 15:38   #12
wildinthecountry
Junior
 
wildinthecountry
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 36
Originally Posted by woodstar:
Originally Posted by wildinthecountry:
Originally Posted by woodstar:
Originally Posted by wildinthecountry:
Originally Posted by woodstar:
Originally Posted by Cretzulynne:
Ce ziceti de Dunkirk ?
Sau de Blade Runner 2049 ?

Ambele o sa primeasca nominalizari pe la toate Oscarurile tehnice. Cred ca Roger Deakins o sa castige in sfarsit pentru cinematografie.

Three Billboards... best picture,asta prezic.

E o idee, dar ma gandesc ca la Globuri au fost cei de la HFPA cam prea entuziasmati.. mi-a placut Three Billboards dar voiam CMBYN
Eu momentan merg pe The Shape of Water (chiar daca vreau CMBYN), dar sa vedem rezultatele de la BAFTA.

Pe la premiile pentru actorie, ce zici?



Nu vor intelege cei de la Academie un film ca CMBYN niciodata,merge dincolo de ..a simple gay movie....merita clar sa fie in top 3 FILME ale anului alaturi de Blade Runner 2049 si Loveless(nelyubov).
La actorie zic asa:best actor- Gary Fuckin Oldman,give this guy an Oscar already, best actress-Frances McDormand, actor in rol secundar Sam Rockwell si actrita in rol secundar:Allison Janney.
La film strain vor merge cu In the Fade ,desi am speranta ca va castiga Loveless pt ca e fantastic.

Totusi Moonlight a castigat anul trecut in favoarea scrisoarei de dragoste pentru Hollywood, La La Land. Si asta ar fi un alt motiv, nu ii vad sa dea doi ani la rand Best Picture la un film cu tema LGBT, chiar daca e mai mult decat atat.
La Best Actor sunt de acord, vreau neaparat sa ia Gary Oldman dar nu ma supar daca ia Timothee Chalamet, astfel o sa fie cel mai tanar actor ce castiga acest premiu. La Best Actress e cea mai interesanta cursa, deci chiar nu ma supar daca e Frances McDormand, Sally Hawkins sau Saoirse Ronan, cu oricare sunt multumit. La Best Supporting Actor si eu vreau Sam Rockwell. Sper ca macar Armie Hammer si Michael Stuhlbarg sa fie nominalizati, totusi, dar premiul sper ca va fi al lui Sam. Si la supporting actress.. Allison Janney sau Laurie Metcalf, la fel de multumit cu amandoua. Foreign Language nu prea am urmarit, din pacate, deci...


La scenarii si cel mai bun regizor ce parere ai?

Ar merita Denis Villeneuve pt ce a reusit sa faca cu Blade Runner 2049,dar premiul va merge la Del Toro.
la scenariu...who gives a fuck? cine isi mai aminteste de premiul pt cel mai bun scenariu?
wildinthecountry is offline   Reply With Quote sendpm.gif