Thread: Oscars 2012
View Single Post
Old 14 Jan 2012, 14:29   #58
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Eu nu il consider deloc Oscarish - in afara de Octavia Spencer, nu iese nimeni in evidenta. Chiar mai mult, 'personajul negativ' are personalitate de tip cardboard si personajul Jessicai mi s-a parut pentru mult timp unul de gen Barbie Girl. Nu m-a dat pe spate, e ok, funny, watchable, dar nu merita sa castige la mai mult de o categorie si nici sa primeasca nominalizari la categorii importante. Probabil Octavia si Viola vor si castiga, dar Viola de ex mi s-a parut mult mai intensa in Doubt. Nu-i neg calitatile, e buna - doar ca ea e buna peste tot, nu vad rolul din The Help cu mult peste altele de-ale ei. Pe de alta parte, ca de obicei, la categoria actritelor nu se intampla nimic exciting. Mi-ar placea sa o vad pe Rooney Mara in lista. De fapt, daca ar fi dupa mine, pe langa Viola, le-as nominaliza pe Rooney, Tilda, Kirsten si Elizabeth Olsen, dar sunt sanse mari sa ramana toate pe dinafara.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisiĆ³n se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif