Thread: Oscars 2012
View Single Post
Old 09 Jan 2012, 22:41   #50
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Sergiu, sunt de acord doar cu 2 dintre predictiile tale. Trust me, nu ai vrea sa pariezi impotriva lui The Artist, desi e cam neck in neck cu The Descendants. Nu o sa fie sweep, o sa fie iar ceva in genul lui The King's Speech de anul trecut, dar The Artist cred ca o sa ia cele mai importante premii. Pentru mine, dupa cum merg lucrurile, The Artist va lua film, regie, scenariu si inca niste premii pe care nu vreau sa le divulg .

Actor in rol secundar - de departe cea mai interesanta categorie. Primul meu gand ar fi Plummer of course, daca nu acum, atunci cand? Dar asta s-ar putea spune si despre Max von Sydow, Kenneth Branagh sau Albert Brooks. It's a tough one!

Actrita in rol principal- forta e cu Meryl, dar nu o scoate pe Viola din joc, chit ca Viola nu m-a impresionat prea tare.

Actrita in rol secundar - tind spre Octavia, pentru mine a fost singura care intr-adevar s-a remarcat in The Help.

La actori, sunt intre Clooney, Pitt si Dujardin, dar cel mai mult parca tind si eu spre Clooney. Daca pe langa ei mai apar si Bichir (DiCaprio) si Fassbender, atunci competitia e intr-adevar interesanta. Parca nici nu mai sper sa il vad pe Oldman acolo, dar daca ar fi, atunci am putea avea trei actori nominalizati, cu o cariera solida si cu 0 Oscaruri (DiCaprio, Pitt, Oldman).

Gimme that laptop daca nu ti-l trebuie, ca eu si asa sunt navetista .
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisiĆ³n se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif