View Single Post
Old 16 Oct 2012, 10:32   #38
varu
Guru
 
varu
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 808
Da, organizarea mi se pare si mie dezastruoasa. Pe mine ma doare mintea cum un festival cu asemenea filme (cele mai valoroase filme dintr-un festival de la noi din tara) n-are pus la punct un sistem de cumparat bilete pe internet. Pentru mine a fost mare efort sa rup o ora din program, sa intarzii la servici ca sa cumpar bilete.
Am fost azi dimineata la Studio si ne trata doamna casiera ca un Dumnezeu pe niste nimicuri in bataia vantului. Eram doar eu si cu un om in varsta si voiam sa cumparam bilete si ne-a zis ca nu ne da pana dupa ora 10 ca pana la ora 10 vinde bilete la filmul care rula la ora 10. I-a zis domnul in varsta pe un ton politicos si civilizat ca e "rea-voitoare", eu as fi strans-o de gat direct. Si-asa am intarziat de la servici o ora, mai trebuie sa suport si asemnea aere de oameni aerisiti la minte si cu mult timp liber. Te doare mintea.
Contrar anuntului organizatorilor pe net, la Elvira Popescu nu s-au pus in vanzare azi bilete, cica maine dupa ora 3. Cica alea de la Elvira Popescu pot fi cumparate si de pe net, dar eu nu vad nimic concret pe eventim. Deci organizare de mantuiala, la plezneala, in dorul lelii. Pacat de filme.

Last edited by varu : 16 Oct 2012 at 10:44.
varu is offline   Reply With Quote sendpm.gif