View Single Post
Old 09 Feb 2012, 20:18   #7
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
si ca sa-ti tin oarecum, isonul...
fiindca imi propusesem si eu sa deschid albumul prafuit, dar, intre timp, m-am luat cu alte treburi:
IMG.jpg
Harabor si Pintea. ea, o tanara "speranta" , "talentoasa", care promitea destul de mult acum vreo 25 de ani. o blonda platinata in rol de taranca...hmmm..
IMG_0001.jpg
Eniko Szilagy si Hossu. unguroaicele au pe "vino-ncoa". mi-a placut dintotdeauna si cred ca ecranul n-a fost destul de "incapator"pentru ea, desi merita...
IMG_0002.jpg
Rodica Negrea si Condurache. pe bune, acuma lasand la o parte caraghiosenia fotografiei, ea, chiar e o actrita buna. sotul ei este Dinu Manolache, cumva? ha ha ha...chiar am dat acum cateva zile peste "Fata morgana" pe iutube.zau, am ras cu lacrimi, dar am ramas cu gura cascata cand am vazut statia de metrou de la Izvor.
IMG_0003.jpg
Valeria Seciu si Caramitru. o actrita pe care mereu mi-a fost greu s-o urmaresc. desi cu mult talent, nu intelegeam ce spune mai ales ca sonorul filmelor romanesti lasa mult de dorit..
a fost casatorita cu Octavian Cotescu din cate imi amintesc si nu prea-i asociam ca si cuplu, nici de actori, nici in viata reala.
IMG_0004.jpg
Mariana Buruiana si Bleont. imi amintesc de ea cu placere. din pacate, n-am revazut-o de foarte mult timp.stiu ca punctul ei forte erau rolurile dramatice.

Last edited by rvn : 09 Feb 2012 at 20:29.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif