Thread: Tennis
View Single Post
Old 02 Oct 2017, 23:47   #115
ilustra.films
Veteran
 
ilustra.films
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 271
Originally Posted by mihnea_aspru95:
@ilustra.films
True fact, nu doar Simona e importantă p-aici! (nu asta înseamnă să iubeşti tenisul/sportul în general, cu pasiune).

inca un (adevarat) pasionat de tenis pe forum!!! si joci sau doar te uiti la meciuri

Originally Posted by mihnea_aspru95:
În altă ordine de idei, nu-mi vine să cred cum am putut rata prima ediţie a Cupei Laver (însă, este bine c-am urmărit rezumatul de aproape o oră, la EuroSport. Un singur cuvânt: EPIC . Am fost mulţumit-enough). Ultimul meci dintre Kyrgios şi Roger Federer a fost crâncen (în primă instanţă, credeam că Nick va învinge, asta însemnând 12-12, băgându-l într-un meci decisiv). Pentru mine înc-o dată, RF a demonstrat că este the true still active king of tennis.

Nu numai ca e the greatest dar ce surpriza a facut fanilor castigand decisivul meci in turneul chiar de el organizat, turneu care s-a dovedit a fi cel mai super mega ultra turneu inventat de la Grand Slamuri incoace!


Originally Posted by mihnea_aspru95:
Simonica noastră a făcut-o lată la Wuhan Open (un turneu nou, parcă în 2014, înfiinţat).
Bine, că într-un fel şi-a revenit la Beijing, unde va juca astăzi pe la prânz, cu slovaca Rybáriková (cu siguranţă ar trebui să câştige, că-n turul 3 poate să dea de duşmanca ei principală, Maria Sharapova, ca să-şi ia mult-râvnita revanşă (stă prea mult în pending . Să obţină şi ea prima victorie împotriva Mashei, deoarece 7-0 sună groaznic, un complex uriaş de netrecut, momentan). Alt fapt care de data asta m-a bucurat mai mult, este că Monica Niculescu a bătut-o pe Johanna Konta (mai mereu această australo-unguroaică cu cetăţenie britanică, ne-a dat de furcă ).

Despre Konta am doar un singur lucru de zis: ma plictiseste enorm felul in care se pregateste sa serveasca! Toti ceilalti jucatori au un moment al lor, plin de emotie (nadal) sau doar interesant (ori ce alt jucator) ori ea a decis sa se arate ?speciala? printr-un act total lipsit de viata. Ufff!
Cat despre Simona: sa-i mai si dam pace. I mean..eu is super multumit ca a reusit sa se mentina in tip 10 toti acesti ani (fara sa iasa) si apoi... sta agatata acolo de locul doi, chiar si cu jucatoare incredibil de bune precum cea care ocupa locul 1 mondial acum, Muguruza. Sa o lasam sa respire si sa avem incredere in ea, propun eu
__________________
Suntem la cateva opere cinematografice departare de rai!
ilustra.films is offline   Reply With Quote sendpm.gif