Thread: Tennis
View Single Post
Old 02 Oct 2017, 01:25   #113
mihnea_aspru95
Junior
 
mihnea_aspru95
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 30
@ilustra.films
True fact, nu doar Simona e importantă p-aici! (nu asta înseamnă să iubeşti tenisul/sportul în general, cu pasiune).

În altă ordine de idei, nu-mi vine să cred cum am putut rata prima ediţie a Cupei Laver (însă, este bine c-am urmărit rezumatul de aproape o oră, la EuroSport. Un singur cuvânt: EPIC . Am fost mulţumit-enough). Ultimul meci dintre Kyrgios şi Roger Federer a fost crâncen (în primă instanţă, credeam că Nick va învinge, asta însemnând 12-12, băgându-l într-un meci decisiv). Pentru mine înc-o dată, RF a demonstrat că este the true still active king of tennis.

Simonica noastră a făcut-o lată la Wuhan Open (un turneu nou, parcă în 2014, înfiinţat).
Bine, că într-un fel şi-a revenit la Beijing, unde va juca astăzi pe la prânz, cu slovaca Rybáriková (cu siguranţă ar trebui să câştige, că-n turul 3 poate să dea de duşmanca ei principală, Maria Sharapova, ca să-şi ia mult-râvnita revanşă (stă prea mult în pending . Să obţină şi ea prima victorie împotriva Mashei, deoarece 7-0 sună groaznic, un complex uriaş de netrecut, momentan). Alt fapt care de data asta m-a bucurat mai mult, este că Monica Niculescu a bătut-o pe Johanna Konta (mai mereu această australo-unguroaică cu cetăţenie britanică, ne-a dat de furcă ).
mihnea_aspru95 is offline   Reply With Quote sendpm.gif