Thread: Tennis
View Single Post
Old 10 Jun 2017, 21:59   #107
Cretzulynne
Guru
 
Cretzulynne
 
Join Date: Sep 2009
Location: În Universul nr.1
Posts: 1,880
Pot sa imi spun si eu parerea mea sincera ? Pot, pot ?

Astazi a fost finala Roland Garros. A fost un meci intre reprezentanta Letoniei si cea a Romaniei. Un meci desfasurat in iunie 2017.
Un moment istoric pentru ambele tari.
Sportul este greu pentru amatori, dar e si mai greu pentru sportivii de performanta pentru ca au in plus presiunea venita de la conditia fizica, psihica, si mereu au in vedere scopul lor. Eu, in locul vostru, cei care nu apreciati eforturile acestor doua femei, le-as aplauda pentru jocul lor frumos si mi-as aminti ca, indiferent de natia lor, ele sunt sportive si fac asta pentru ca asta au ales, asta le place sa faca si, ca in orice in viata, mai au si suisuri si coborasuri. Nu poti fi mereu pe primul loc. Insa, nici locul doi nu este de lepadat. Personal, as strange mana lui Jelena pentru ca a reusit sa ajunga aici, asa cum e ea. As strange si mana Simonei pentru ca a ajuns pana aici. Si i-as recomanda sa fie mai puternica pe plan psihic daca vrea sa fie o invingatoare. Nimic altceva nu conteaza. Ma simt mandra de ea pentru toata performanta ei. De ce Sorana, ori Irina, ori Alexandra, ori Monica nu au ajuns atat de departe ? Cine a mai ajuns pana aici, in afara de Nastase ?
Le-as imbratisa pe amandoua!

Nu mai considerati sportivii a fi roboti!

P.S.: Voi toti, cei care comentati in sens negativ ar trebui sa va ganditi de mai multe ori daca sa ii urati pe sportivi. Nu va mai dati critici avizati, ori experti in ale tenisului si nu o mai blamati pe Simona doar pentru nationalitatea ei daca nu ati jucat o singura data in viata voastra un meci de tenis sustinut, timp de doua ore.
Nu ma urati nici pe mine, da?
__________________
Cinematografia însăși e doar un roman gigantic scris din foarte multe unghiuri și citirea lui durează doar o secundă în viața Universului.

Intensitatea universului în care trăiesc se traduce prin viața cu specia mea și-mi recunosc limitele când conștientizez granițele Universului.

Viață = timp = distanță = viteză = Univers = Poveste = cinematografie.

Last edited by Cretzulynne : 10 Jun 2017 at 22:03.
Cretzulynne is offline   Reply With Quote sendpm.gif