View Single Post
Old 08 Mar 2012, 18:55   #29
charles
Guru
 
charles
 
Join Date: Sep 2009
Location: Ἀρκαδία
Posts: 542
@anemona
1.nu, pentru ca in felul asta oamenii vor renunta din start, sau cel putin mai repede, in caz ca filmele nu sunt 100% pe placul lor.

2. nu numai mie, cred ca si Malombrei (care vorbea de 2 filme pe saptamana) i se va parea cam lălâie treaba asta, pentru niste consumatori rapace ca noi.

Originally Posted by anaemona:

3. Sper ca daca spui ca vrei sa participi nu e obligatoriu sa vezi toate filmele. Poate sint filme care nu te tenteaza, din start, asta nu inseamna ca nu vrei sa le vezi pe celelalte.

5. Nu sint nici eu foarte sigura de punctul asta. Cind dai o nota unui film imediat dupa ce-l vezi e una, cind dai nota la 10 filme, dupa ce le-ai vazut pe toate 10 e alta. Mi se pare destul de irealizabil sa dai toate notele la sfirsitul celor 10 filme, unii se vor plictisi, altii vor uita, dar nici nu mi se pare corect sa dai nota imediat dupa ce ai vizionat un singur film. Pina la urma, propunerea ar fi, ca cei ramasi pe baricade pina la sfirsit, si nu ma refer doar la cei 8-9 de fata, ci la toti care vor comenta filmele pe parcurs, sa faca un top personal cind se termina toata treaba iar rezultatul final sa fie calculat asa cum a facut Chamb la topurile Cinemagiei.

cam in contradictie. ce top poti face daca n-ai vazut majoritatea filmelor? daca sistemul e bun pentru Cahiers sunt sigur ca e ok si pentru noi.

4.cam nu. ar fi mai bine sa se anunte pentru simplul motiv ca vor fi mai multe propuneri. in plus cei inscrisi vor trebui sa fie consecventi.

Originally Posted by Malombra:
hai să-i dăm drumul, că se schimbă banii până începem. ce ar fi dacă săptămâna aici ar începe vineri? adică vineri să se facă cunoscut filmul, pentru ca în weekend să-l putem vedea, iar în timpul săptămânii îl rumegăm, îl tăvălim prin meandrele concretului, îl clocim sau îl trecem prin ciur și dârmon, fiecare cum crede că e bine. așa, dacă se face cunoscut luni, parcă văd că îl las până în weekend, mă uit și nici nu apuc să înțeleg ceva , că vine luni altul.


subscriu.

Last edited by charles : 08 Mar 2012 at 19:01.
charles is offline   Reply With Quote sendpm.gif