Thread: Seriale TV
View Single Post
Old 17 Oct 2017, 21:12   #873
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Mersi White, am vazut primul episod. Nu zic ca n-a fost bun, dar nu am rabdare de povesti imbirligate.

Ce am vazut in ultimul timp si mi-a placut.
The good place - aveam nevoie de ceva comic - daca mai stiti ceva asemanator, comediile bune sit cel mai greu de scris si de gasit
Silicon valley - haha! Abia acum l-am descoperit si l-am vazut cap-coada, cite 3-4 episoade pe zi de 2 ori. As putea sa-l vad si a treia oara, dar ii dau putin timp, sa se mai asterne ceva praf pe creierul obosit
Ozark - f. bun
Top of the lake - doar primul sezon - ce surpriza sa gasesc una din regizoarele mele preferate intr-o noua postura. Sezonul 1 a fost foarte bun, dar n-am idee ce poate sa mai spuna in al doilea
Handmaid's tale - ideea ma deprima cumplit, dar serialul e bine facut - l-am si intrerupt dupa vreo 5 episoade, o sa-l reiau cind pot sa ma uit ziua la el, deocamdata, nu

Imi pare rau ca nu stiu mai multe seriale nordice sau alte natii - m-am plictisit si de seriale americane si politiste, dar macar nordicii fac cu totul alt fel de filme politiste.

Jordskott - sper ca am scris bine
The salamander - sper sa apara al doilea sezon, deja au trecut 5 ani de la primul

Tot de curind am vazut un asa sirop, dar mi-a mers la suflet, dupa ororile din Handsmaid - North and South - nu are decit 4 episoade, dar da diabet pina una alta, genul asta de zahar imi face bine
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif