View Single Post
Old 05 Jun 2004, 21:49   #262
Cristache
Veteran
 
Cristache
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucuresti
Posts: 166
Send a message via Yahoo to Cristache
Pentru N_mar:

Nene, bravo tie daca asta e parerea ta. Probabil ca influenta unor rude din copilarie a fost prea mare si ai luat-o pe o asemenea carare.
Despre faza care spuneam ca a picat, a picat in cazul meu pentru ca eu nu existam atunci ca sa moara ala pentru greselile mele, nu stiu ce cred ceilalti.
Esti nororcos daca te-a iubit un barbat, eu inca n-am ajuns la legea 200, adica inca sunt atras de femei.

Cu parere de rau daca ii plictisesc pe ceilalti, lamureste-ma si pe mine in cateva dileme:
1. Daca pe icoana apare dupa rastignire de ce este atat de curat si pur ?
2. De ce se considera anul 1 dupa Hristos daca el s-a nascut de fapt in anul 4 (parca) dupa Hristos ?
3. Biblia este o carte scrisa de evrei in care evreii nu cred. De ce ?
4. Mai era o chestie cu piroanele din maini, dar nu mai imi aduc aminte exact care era problema. Ceva legat de genul "piroanele erau infipte in palme sau in incheieturi ?"
5. Mai urmareste cineva cu sfintenie azi cele 10 porunci (aia cu sa nu preacurvesti imi place cel mai mult) si invatamintele religioase ?
6. De ce cand dam gres spunem "ba, ce bou sunt" si cand reusim spunem "ii multumesc lui Dumnezeu" ?
7. De ce se spune Isus e singurul, cand ii mai avem pe Mahommed, Allah, Buddha, etc. ?
8. E posibil sa fi fost Isus un fel de David Copperfield al zilelor noastre ?

Cam atat ! Spuneam ca nu mai comentez nimic pe parte religioasa dar nu m-am putut abtine, sorry !
Cristache is offline   Reply With Quote sendpm.gif