Thread: Bancuri
View Single Post
Old 15 Apr 2004, 14:41   #6
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Mda, poate s-au schimbat gusturile in ultimii ani de cand nu am mai auzit eu bancuri. Doar ca un fel de P.S, primul banc se cam ineaca in greseli gramaticale.

Pai sa vedem. Un intreprinzator de munci de gen masculin isi pierde coasa intr-un rau. Se aseaza pe iarba si incepe sa planga. Dumnezeu il vede, se coboara alaturi de el si il intreaba ce a patit. Barbatul ii explica ce s-a intamplat si atunci Dumnezeu ii spune ca il va ajuta. Ii arata o coasa de aur, il intreaba daca aceasta era coasa lui, dar barbatul raspunde resemnat ca nu. Apoi ii arata o coasa de argint, dar din nou barbatul spune ca nu aceea era coasa sa. In final, Dumnezeu ii ofera coasa sa, iar deoarece a fost atat de sincer, i le da si pe celelalte doua.

Intr-o alta zi, acelasi intreprinzator de munci de gen masculin, se afla cu sotia intr-o barcuta, pe acelasi rau. La un moment dat femeia cade in apa. Din nou barbatul incepe sa planga si din nou apare Dumnezeu. Acesta se ofera sa il ajute, dupa ce ii asculta necazul si dispare. In scurt timp apare cu Sharon Stone si il intreaba pe barbat daca aceasta este sotia sa. El sare in sus si spune ca "da!". Dumnezeu, furios, il mustreaza pe barbat, pentru ca a cutezat sa il minta asa in fata. Acesta, insa, ii explica de ce a actionat astfel:"Daca as fi spus ca nu este ea sotia mea, mi-ai fi aratat-o pe Claudia Schiffer si de abia apoi pe sotia mea. Nu as fi avut cum sa hranesc trei guri din munca mea!"

La lecon: un barbat are intotdeuna o logica solida pe care se bazeaza decizile sale.
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif