View Single Post
Old 28 May 2014, 17:35   #3623
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
faraimaginatie, te invit sa citesti definitia extremei drepte din wikipedia: http://ro.wikipedia.org/wiki/Extremism_de_dreapta , unde se precizeaza de exemplu: "Termenul de extremă dreaptă este, de cei în cauză, considerat ca fiind jignitor, fiind folosit de adversarii politici.". Mesajul lui ghost nu era de extrema dreapta, cel mult poate fi interpretat ca nationalist, ceea ce e cu totul altceva. Dupa cum vezi chiar si un mesaj de doi bani in care vorbesti de "vise umede", e tot nesters, desi la drept vorbind ar fi meritat asta. E clar, fac un abuz de putere de nu stiu cum il mai poti suporta...

omudindulap, nu stiu daca cunosti contextul afirmatiei acelea a lui Tutea. A fost facuta in anul 1990, dupa ce Ion Iliescu a castigat alegerile. Acelasi Ion Iliescu care e presedintele de onoare a PSD. Prin urmare era adecvata in context. Daca a devenit un delict si sa postezi una din cele mai memorabile vorbe a lui Petre Tutea, asta e, sunt vinovat. Dar mie mi se pare ca incepe sa cada in ridicol modul in care va agatati de orice intr-un atac care provine de fapt din resentimente personale.
  Reply With Quote sendpm.gif