View Single Post
Old 22 Jun 2011, 11:07   #2941
zeno.marin
Senior
 
zeno.marin
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 139
Originally Posted by Liviu-:
Pe viitor asta ar fi un loc mai potrivit. In mod normal ar fi doar pentru forum, dar pana la urma si asta de reprosuri e tot doar pentru forum.

Ma indoiesc ca exista vreo sansa de izbanda in problema asta. Nu sunt sigur de asta, dar cred ca se poate vedea si ip-ul celor care aleg sa fie anonimi. Daca ar fi cazul asta ei pot fi banati oricum. Iar faptul ca cineva are cont nu e obligatoriu sa-l opreasca daca isi poate schimba ip-ul. Cred ca cel mai practic ramane tot semnalarea mesajelor si stergerea lor, mai ales ca mesajele de care vorbesti tu nu sunt intr-un numar foarte mare. In fine, eu doar bat campii acum. Probabil o sa-ti raspunda cineva care stie despre ce vorbeste.


Salut Liviu,

Ai partial dreptate ma tem. Iata si motivele:
- Ce spui tu functioneaza pentru adrese de IP fixe, cei mai multi folosind IP-uri dinamice.
- In plus de asta un utilizator priceput va gasi o metoda de a pacali sistemul fiind astfel mult mai greu sa stai sa-i vanezi astfel decat sa previi accesul cu totul. E nevoie de un efort tehnologic si logistic total disproportionat cu eficienta depistarii lor, iar designul sistemului informati Cinemagia mai mult ca sigur nu e facut sa sustina asta
Oricum nu se pune problema stergerii celor existente. E suficient sa pui un "dop" de acum incolo...

Pe urma dragi moderatori, parteneri sau angajati Cinemagia: "asumarea raspunderii" pentru textele/comentariile scrise pe un forum nu e apa de ploaie ca in politica romaneasca, ci este o chestine de etica si de onoare, oricat de pompos ar suna!

Sunt curios daca veti da curs acestei sugestii sau macar ma veti onora cu un raspuns.
Va multumesc inca odata! :-)

Last edited by zeno.marin : 22 Jun 2011 at 15:17.
zeno.marin is offline   Reply With Quote sendpm.gif