View Single Post
Old 13 Jul 2012, 21:29   #287
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
vad ca nu va potoliti. Morometele din voi nu va da pace....
of, poate nici nu va inchipuiti ce inseamna libertatea de a putea vorbi, de a putea sa-ti exprimi liber parerea, chiar si virtual. este incredibil ce avantaj are romanul in ziua de azi si nu stie sa profite de el, cu cap: DREPTUL DE A ALEGE! o, doamne, am fost pioniera fara sa constientizez, UTC-ista inscrisa in cird si daca nu se intampla minunata revolutie, acum eram o membra de partid, de voie de nevoie. si cum puteam vota altfel decat cu minunatul conducator?
multumiti-le acelora care au facut posibila mica voastra galceava internautica si rugati-va cui vreti, ca niciodata sa nu fiti nevoiti sa mergeti la vot cu pumnul in gura.
e adevarat, politica a fost dintotdeauna murdara si este si acum, dar, ceea ce se intampla in Romania la ora actuala depaseste cu mult limita bunului simt. luptele pentru putere sunt atat de clare si de golanesti. incat, trebuie sa fim idioti sa credem ca vreun partid sau vreun politician, se preocupa cu adevarat de soarta tarii si daca vom mai exista in curand ca stat european, va fi o adevarata minune venita din neant.
totul nu este decat un urias aparat de PROPAGANDA, mult mai bine organizat decat a fost vreodata cel al PCR, cu toate manifestarile sale bolnav megalomane.
am trait si am simtit pe propria piele comunismul timp de 20 ani. degeaba am trait inca 20 in democratie, daca mi-e rusine sa spun ca sunt cetatean roman.

Last edited by rvn : 13 Jul 2012 at 21:31.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif