View Single Post
Old 19 Dec 2013, 15:48   #1
faraimaginatie
Guru
 
faraimaginatie
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 684
SONDAJ: Top Filme 2013

M-am icumetat eu daca babele se piaptana. Sper sa nu se supere Chambord ca am dat copy/paste la textul de anul trecut da eu nu-s asa elocventa.

REGULAMENT

Sondajul are, ca in fiecare an, 2 capitole:

- Top 10 Released - filme care au avut premiera in Romania in 2013.
Lista filmelor eligibile: http://www.cinemagia.ro/boxoffice/premiere/?year=2013
Pot fi incluse in acest top si alte filme care nu sunt in lista de mai sus dar despre care aveti informatii sigure ca au rulat cel putin o saptamana intreaga la cinema in Romania (in afara festivalurilor).
Data limita pentru postarea topului personal la aceasta categorie este 31 Ianuarie 2014.

- Top 10 Unreleased - filme care au avut premiera in 2013 (in cel putin o tara) dar nu s-au lansat in Romania.
Data limita pentru postarea topului personal la aceasta categorie este 28 Februarie 2014 (in luna februarie circula prin lume multe DVD-uri "for awards consideration" cu filme eligibile pentru acest top).

Pe masura ce vedeti noi filme, va puteti updata topurile postate initial, pana la deadline-ul mentionat. Nu e nevoie sa editati si in postarea initiala. Ultima varianta de topuri a fiecaruia va fi cea luata in considerare.

Daca nu considerati ca ati vazut 10 filme bune, puteti pune si mai putine in top (minim 5). Calitate nu cantitate !

Pentru clasamentul final se va puncta cu 10p filmul de pe locul 1, 9p - locul 2 .... 1p - locul 10

Classify away!

Last edited by faraimaginatie : 19 Dec 2013 at 15:58.
faraimaginatie is offline   Reply With Quote sendpm.gif