View Single Post
Old 06 Jan 2011, 13:19   #2810
c.ghevara
Guru
 
c.ghevara
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 820
Originally Posted by Pitbull:
OK, îti prezint scuze public pentru cä mi-am exprimat opinia despre tine pe forum, asa cum faci si tu de atâta vreme, si nu prin mesaj privat, cum poate ai fi vrut. Regret, dar eu nu folosesc niciodatä mesajele private ca armä în conflicte.

Your turn now. Nu fatä de mine, nu e cazul. Fatä de Cinemagia.

OK. Poţi să îţi exprimi ce părere doreşti despre mine, dar fă-o civilizat! Eventual la topicul potrivit, dacă el ar exista. Nimic din ce am scris aici (sau pe alt forum) nu-ţi dădea motive să mă faci „obraznic”, „mahalagiu”, „mitocan prost-crescut”, „intrigant perfid” şi ce ţi-a mai venit pe gură.

Accept versiunea revizuită a scuzelor. E normal să fie publice, pentru că şi ofensa a fost publică. (Te asigur că stăpânesc şi alte modalităţi de comunicare, în afara mesajelor private.)

Pe viitor, te rog să îţi controlezi limbajul şi manierele, pentru ca ele să se potrivească profilului de intelectual şi funcţiei de moderator! Spre binele Cinemagiei, ar fi de dorit să faci acest lucru şi în relaţia ta cu alţi useri care nu îţi împărtăşesc gusturile şi opiniile.

My turn? Într-adevăr, nu e cazul să-ţi cer scuze, deoarece nu te-am insultat. În privinţa Cinemagiei, nu am pentru ce şi nici cum să-mi cer scuze unei entităţi abstracte. Iar poeziile aniversare nu sunt punctul meu forte. Dacă te referi la ceilalţi useri, cei care constituie comunitatea, eu mă străduiesc să mă comport şi să mă exprim în mod civilizat. Las la latitudinea fiecăruia să aprecieze acest lucru. Dacă cineva s-ar fi simţit jignit sau lezat în vreun fel de postările mele, sunt sigur că mi-ar fi dat de ştire.

În privinţa „desolidarizării”, „dezicerii” de o „gaşcă”, îţi reamintesc că sunt user al Cinemagiei, iar statutul ei nu interzice înscrierea pe un alt forum. Pentru că urmăreşti şi „alt forum”, sunt sigur că nu ai găsit vreo ofensă de-a mea la adresa Cinemagiei, nici măcar poceli de nume, gen „cinecur”, „ceincult”, care îţi aparţin. Ca pe orice forum, opiniile şi afirmaţiile aparţin fiecărui user în parte, nici răspunderea nu e colectivă.

Şi pentru că nu sunt „un intrigant perfid, ranchiunos”, consider chestiunea şi conflictul încheiate.
Îţi doresc o zi bună!
c.ghevara is offline   Reply With Quote sendpm.gif