View Single Post
Old 04 Mar 2014, 23:19   #360
Gebeleizis
Guru
 
Gebeleizis
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 640
Originally Posted by manu212:
Originally Posted by victor_neo75:
Originally Posted by manu212:
Originally Posted by victor_neo75:
Am nimerit 21 din 24. Nu am ghicit cel mai bun documentar lungmetraj, animatie scurtmetraj si scurtmetraj. Am observat un alt user care mai avea putin si le nimerea pe toate: felicitari manu212 pt cele 23 de categorii nimerite din 24 (ai gresit la ceva relativ simplu - costumele trebuiau sa mearga la The Great Gatsby).

Mersi victor_neo75, dar din păcate pentru mine și din fericire pentru alții am greșit și la cea mai importantă categorie. Am mizat pe Gravity.
Așadar, am 22 din 24. Când vine clasamentul final?

Acum am vazut si eu. Oricum e ceva ca ai nimerit cel mai bun documentar lungmetraj, animatie scurtmetraj si scurtmetrajul. Trebuia sa iti inchipui ca filmul cu tematica istorico-sociala (12 Years a Slave) va avea pana la urma sorti de izbanda. Costumele erau abonate de ceva vreme lui The Great Gatsby. Recent doar fantezia The Lord of the Rings: The Return of the King (2003) a triumfat in fata dramei Mystic River (2003).

Pe Gravity am pariat din motive pur subiective. Mi-a plăcut prea mult filmul ăla. Cât despre alegerea de la costume, eram aproape sigur că o să ia Marele Gatsby, dar nu știu de ce am ales American Hustle. Chiar nu mai știu ce era în capul meu. Era și culmea ca AH să ia un singur Oscar din 10 nominalizări și ăla pentru costume.
Si eu m-am prostit la categoria costume. Eram sigur ca The Great Gatsby va lua premiul, dar nu stiu cum m-am scapat cu mintea si am ales American Hustle. Stupid me!
Gebeleizis is offline   Reply With Quote sendpm.gif