View Single Post
Old 28 Jul 2012, 23:37   #9
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
as zice ca sunteti toti trei destul de inteligenti incat sa lasati impunsaturile si ironiile deoparte.
nu este important motivul pentru care noi alegem filmele. important este ca, sa dam ocazia celorlalti sa-si spuna parerea (favorabila sau nefavorabila) despre ceea ce noi am considerat ca merita vazut.
ar fi bine sa mai reduceti tirurile, iar sagetile otravite sa le inlocuiti cu unele din tolba lui Cupidon, ca e vara si e placut sa vezi filme, mai ales unul ca acesta de-a fost propus saptamana asta...

@T.,
fiecare user inscris in concurs are afinititati, cultura cinematografica (mai mult, sau mai putin bogata) si ca atare propune ce are el chef. eu as zice sa ne rezumam la a comenta filmele, aspectele lor placute si neplacute si sa renuntam la a ne intreba ce-a fost in capul celui care l-a propus. pana la urma, diversitatea naste opinii diferite si daca toti am fi propus acelasi gen de filme n-ar mai fi existat nici un pic de "excitement", ne-am fi plictisit ingrozitor.

in fine, il felicit pe Marcus pentru ce-a de-a doua propunere. sunt a treia persoana care apreciaza filmul mexicanului. si mi-ar placea sa cred ca nu din snobism "cinefilic" ci. cum spunea si Liviu, dar cu alta expresie, am simtit "ceva" in timpul vizionarii. pe scurt, as spune viata. de care? va povestesc maine, ca acum sunt moarta de somn.

Last edited by rvn : 29 Jul 2012 at 00:14.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif