View Single Post
Old 25 Dec 2010, 17:08   #28
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Danonino, biserici mari exista si in Romania (vezi Biserica Nearga din Brasov)

nu sunt indicatoare la munte? ete fleosc... si asta sa fie un motiv? adica, deh, unde ti-e spiritul aventurier? mai, deci nush cum sa iti spun... daca iei muntii Trascaului, de exemplu, asa la puricat:
1. nu iti trebuie indicatoare ca sunt destul de simpli
2. si daca nu ar fi, indicatoare sunt o gramada.
3. sunt niste peisaje superbe acolo... si nici nu sunt asa de faimosi si de frumosi cum sunt alti munti, tot din Romania.
4. aaa... si inca ceva... nu-ti trebe ghid sau porcarii de genu ca sa urci pe muntele asta. tot prostu poate sa o faca.

nu mai spune daca am avea... ca nu avem. deci deocamdata sa nu visam. si ce avem avem frumos. Bucovina, Maramures, etc. (sti tu, traditii, mestesuguri, obiceiuri... chestii pe care altii nu le au. ce sa mai zic de peisajele montane... hmmm... mai bine nu mai zic nimic ca se vede clar ca habar nu ai ce inseamna Romania.)

iti mai dau exemple? eu am o gramada. da nu cred ca ai timpul si rabdarea necesara.

(eu stiu ca Romania e de kkt... si sunt de acord cu tine. insa cand vine vorba de vizitat, ei, te inseli.)

aaa... si nu ma pot abtine sa iti mai dau asa niste nume:

Sibiu, Sighisoara, Viseu (du-te acolo de Craciun ca ramai cu gura cascata... )... mai vrei? mai vrei?
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif