Thread: "2012"
View Single Post
Old 19 Nov 2009, 17:32   #16
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
La drept vorbind, aici vizionarea a fost o experientä pläcutä: am savurat efectele speciale, si am râs copios, cu colegii, de tâmpeniile scenariului si ale regiei.
Dar au existat catastrofe unde nici mäcar asemenea bucurii relative n-am avut - unde vizionarea era într-adevär un calvar absolut: "Si totul era nimic" (mi-a produs o senzatie de malaise cât se poate de fizicä), "O secundä de viatä" (o stare de fragmentare mintalä ca în urma tratamentelor cu electrosocuri), "Legiunea sträinä" si "Marilena" (repulsie, disperare, greatä), si mai ales inimaginabilul "Carol I" - singurul film care (nu mint!), în plinä proiectie, mi-a smuls efectiv un räcnet de dezgust, silä si panicä.
...Sau, dintre cele sträine: "Code Name: The Cleaner", "Epic Movie", "Superbad", "Van Wilder 2: The Rise of Taj", "The Grudge 2", "One Missed Call", "Hitman", «Astérix aux jeux olympiques», "Drillbit Taylor", "Get Smart", "Fay Grim", "Scar 3D", "Halloween II". "Pineapple Express", si altele. La astea nu numai cä regret cä m-am dus, dar le-as sterge chiar din existentä - dac-as putea!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif