View Single Post
Old 04 Nov 2011, 15:57   #1858
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by omudindulap:
Stiu si eu ca 750>500 si ca 6>4, dar as dori sa aflu si opinia unei persoane care chiar se pricepe. Nu ma intereseaza atat de mult performantele, cat calitatea si fiabilitatea produsului. Multumesc pt raspunsuri, oricum.

Poti sa cauti review-uri la ele pe google ca sa-ti faci o idee.Eu unul,am un Satellite de aproape 4 luni si n-am avut probleme cu el.Calitatea si fiabilitatea depinde de la laptop la laptop.O persoana poate sa aiba un Lenovo si sa-l tina o gramada de ani si alta poate sa aiba un Toshiba si sa se strice dupa doar 6 luni.E adevarat ca unele firme sunt mai bune ca altele dar pana la urma pana nu testezi nu stii de calitate.De exemplu laptopul care l-am avut inainte a fost un HP si am avut o gramada de probleme cu el pe cand un prieten,care are acelasi Satellite ca si mine a avut tot un HP si n-a avut nici o problema cu el.Depinde si de noroc acum,cum prinzi laptopul,cu defecte sau fara defecte.Parerea mea e sa nu te axezi neaparat pe astea 2 modele ca oferte la laptopuri sunt o gramada si daca mai astepti putin o sa prinzi reduceri substantiale ca tot vin sarbatorile insa fa-ti temele dinainte despre produse pentru ca in magazin vanzatorii o sa-ti spuna orice ca sa cumperi,unii chiar vor sa ajute clientul dar devin din ce in ce mai putini,sunt interesati doar sa faca o vanzare majoritatea.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif