Thread: Tennis
View Single Post
Old 02 Jun 2015, 22:06   #38
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
Kvitova si Sharapova au parasit si ele RG. Chiar trebuie sa dam in Halep (adica sa fim "corecti si profesionali") Adica o aplaudam pe Mitu ca le-a batut pe Pliskova si Schiavone si intoarcem capul ca a mancat bataie categoric de la VanUytvank ? Suntem corecti si profesionali cu Mitu ?

Halep e in continuare pe locul 3. Si nu vom avea in curand inca o romanca in primii 10, oricat le apreciem pe Dulgheru, Begu, Niculescu sau Mitu.

Daca Halep nu a fost criticata nu e vina ei, dar sa vii acum sa bagi fitile ca nu asculta antrenorii, ca nu vine la Fed Cup nu e "corect si profesional".

Am urmarit in ultimii doi ani indeajuns de mult tenisul feminin ca sa imi dau seama ca Halep a facut un salt enorm si a intrat in elita feminina. A facut meciuri senzationale, a dat lovituri pe care nu le vezi la alte jucatoare, lovituri ce tin de talent, munca si antrenament. Faptul ca a dezamagit acum nu inseamna ca i se sterg cu buretele meritele. Are valoare. Cum si foloseste valoarea e treaba ei nu a comentatorilor sau a noastra. Desigur si eu am fost nervos, am injurat-o nu m-am mai uitat la ultimele ghemuri din paritda de debut la RG, dar ce sa fac acum. M-am trezit noptile sa o vad, am tinut cu ea si la bine si la greu si o sa tin cu ea in continuare. Nu ii gasesc scuze, dar nici vina. Nu asculta antrenorul, OK, dar Tiriac ce mama dracu face ? Daca simte ca nu il asculta nici pe el de ce sta langa ea ? Si daca totusi il asculta, nu e si vina lui ? Si daca tot vorbim de vina, ce treaba avem noi cu vina unuia sau a altuia ? Noi ne uitam si incurajam. Nu noi suntem cei ce trebuie sa judecam si sa dam verdicte. Noi trebuie sa aplaudam si la victorie si la infrangere, ca asta e sportul. E sport nu ?
__________________
And in the morning of my time
I'll try to understand
I learn by what I find
And love you if I can
Renaissance
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif