Thread: Evil Dead
View Single Post
Old 10 Jun 2013, 14:45   #13
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Originally Posted by White1:
Ok, poate tie ti s-a parut normala evolutia asta insa mie nu mi-a picat deloc bine. \

Nici pe mine nu m-a atins trecerea asta de la horror violent la comedie de sambata seara.De altfel cred ca a fost o decizie neinspirata.Daca se mergea pe directia primului film, probabil din Evil Dead ar fi iesit o serie comparabila cu Friday 13 sau Halloween.

Nu am vazut inca remake-ul, dar planuiesc sa il vad.The Evil Dead mi s-a parut un horror bun, realizat cu multa pasiune si care a transmis emotii pe care filmele horror actuale uita sa le transmita.Totus cum spunea cineva, este un film care a imbatranit urat si probabil un remake facut mot-a-mot dupa el era necesar, mai ales ca filmul a avut o oarecare influenta asupra genului si a spectatorilor.

In ceea ce priveste filmele ce au urmat dupa The Evil Dead.Daca in al 2-lea mai tresareai din cand in cand la un fosnet de copac, a 3-a parte era deja comedie 100%, comedie facuta binisor de altfel,.Pe mine m-a dezamagit total directia urmata de filme.Acum sunt curios ce o sa faca Raimi.Va readuce si partea a 2-a a Evil Dead-ului tot in format horror sau va schimba din nou registrul mergand pe o comedie.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif