View Single Post
Old 01 Jan 2012, 16:17   #34
Federico
Snob Elitist
 
Federico
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,579
Originally Posted by Twinsen:
Mda, el conduce masina. Face brrrooommm cand apasa pe acceleratie si screeeeech cand taie curbele. Tine degetul erect si arata amenintator cand ameninta ca "am'a gonna hurt ya' ". Se indragosteste de Carey Mulligan (that's tough!). Se imprieteneste cu un baietel mexican adorabil (aici actoria atinge noi peakuri). Are un zambet strengaresc care razbate uneori prin postura de si un scorpion bad ass pe spate. Ce ai mai putea sa-ti doresti mai mult de la un personaj?

Populara tehnica de demolare prin redarea rezumativ-sarcastica. Clasic. Din pacate cu ea pot sa-ti fac praf orice work of art care-a vazut vreodata lumina zilei. Incepand cu "Moby Dick" si "Razboi si Pace".
Originally Posted by Twinsen:
Am meditat indelung. Nu tine. Unde vezi tu filmul despre filme in Drive?
N-o sa-ti recomand sa citesti eseul ala urias de pe topicul aferent dar macar uita-te pe excerpturile pe care i le-am lasat @anaemonei incercand sa-i raspund la aceeasi intrebare.
Originally Posted by Twinsen:
Logica de fairy tale poti sa o inlocuiesti cu "suspension of disbelief" si sa o aplici la orice film artistic.
Nu cred.
Originally Posted by Twinsen:
Am vrut sa zic ca se poate mult mai mult decat Drive, care altfel e un film reusit in genul sau. Si ca nu mi se pare ok cand un film de actiune cu scenariu "apa de ploaie" ca sa te citez, are sanse sa devina filmul anului pe un forum de cinefili, practic unicul din tara.
Well, depinde si ce concurenta are. Uitanda-ma la titlurile din topul meu "filmul anului" doesn't mean shit. Singurul film mare care ar putea pretinde ca a fost nedreptati sub aspectul asta e "Melancholia". Restul sunt... apa de ploaie.

@omudindulap: nu vreau sa te ranesc dar referitor la chestia referitoare la mine, cred ca tocmai ai atins un nou record mondial la aberat. Cred ca de fapt, din contra, ar trebui sa te felicit.

@Chambord: just kidding, ok?
__________________
“The goddam movies. They can ruin you. I'm not kidding.”
Federico is offline   Reply With Quote sendpm.gif