View Single Post
Old 17 Jul 2012, 20:25   #326
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Hai ma, ce dracu'... nu suntem politicieni aici ca sa respingem evidentul. Exista un site al BNR, exista acolo cursul euro de prin 2006 incoace. Cineva cu o minima judecata se uita acolo si vede cat a crescut euro de cand s-a declansat criza asta politica total neprovocata (in sensul ca nu era nevoie de ea, asa cum e greseala neprovocata in tenis).

2 iulie: 4.4496
17 iulie: 4.5651

Asta e rezultatul direct al actiunilor USL. N-au Basescu si PDL nimic de-a face aici. Cauta pana in 2006 si zi-mi daca mai gasesti o asemenea depreciere in cateva luni, nu in doar 2 saptamani.

PS: Maine apare oficial raportul MCV, ceea ce inseamna ca poimaine o sa deprecieze iar serios.

PPS: Nu sunt foarte bine informat aici, e doar din auzite mai mult, dar eu stiam ca raporturile MCV au fost in general bune de cativa ani incoace. Sper sa nu ma insel, daca e asa sa mi se dea peste mana. Ce zice raportul asta nou e total alta mancare de peste.

LE: In anticiparea raspunsului. Discutia cu justitia sa zicem ca-i una subiectiva in tara, fiecare o vede intr-un fel: ca s-a schimbat ceva in ultimii ani, ca nu s-a schimbat, ca-i in bine, ca-i in rau, ca ultimele evenimente sunt sau nu legale. Ok, lasam deoparte astea. Problema e ca se vede in Europa acum si asta se va vedea direct la buzunar. Si iar precizez: printr-o greseala nefortata.

Last edited by Liviu- : 17 Jul 2012 at 20:36.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif