View Single Post
Old 05 Mar 2017, 12:20   #203
White1
Guru
 
White1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,621
Problema mai generala la care ma refeream nu are legatura nici cu logica formularilor nici cu greseli gramaticale specifice (din astea am si eu destule) ci cu o anumita caracteristica a stilului textelor tale: e cateodata prea incarcat, hiperbolico-exaltat sau, ca sa citez un clasic nu-foarte-regretat al forumului, "prolix si stufos". Mercutio a formulat asa: "incearca sa fii mai atent la ce inseamna termenii pe care ii introduci, decat la retorica, pentru ca produci confuzii." (e in discutia despre The Killing of A Chinese Bookie din cadrul Turneului Iconoclast, daca nu ma crezi pe cuvant ). Am senzatia ca din cand in cand victima respectivelor "confuzii" esti chiar tu.

Ma confunzi cu userul Klute ceea ce pentru mine e in aceeasi masura imbucurator (Klute are un nivel de coerenta in exprimare mult mai ridicat decat al meu) si deprimant (of, credeam ca am capatat destula individualitate in ochii tai).
__________________
"Miserableness is like a small germ I’ve had inside me as long as I can remember. And sometimes it starts wriggling."
White1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif