Thread: Tennis
View Single Post
Old 03 Apr 2015, 11:53   #13
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Nu-mi amintesc cine scrisese amintirile din detentie din care voi povesti . In fine , era vorba de un detinut care de ani de zi isi executa pedeapsa intro temnita comunista . Omul ajunsese un schelet din cauza conditiilor infioratoare de acolo ( munca epuizanta , mancare putina si proasta , batai , s.a.) . Intro seara viseaza omul nostru ca vine la el nevasta-ta ( pe care n-o mai vazuse de multi ani ) cu un platou urias plin de bunatati : pui fripti , siraguri de carnati , jamboane , afumatura , sunca , s.a. bunatati de care nu mai avusese parte de la intemnitare . Reactia detinutului a fost una paradoxala , si-a luat nevasta la cearta si a intrebat-o de ce a adus doar amaratul ala de platou . Facuse atata foame atatia ani incat i se parea minuscul uriasul platou pe care cu greu il cara sotia lui . Bineinteles ca s-a trezit a doua zi stomacul gol si cu buzele umflate .

Cam asa suntem noi cei care comentam performantele Simonei Halep .Locul 3 e prea mic pentru o tara care are mai putine terenuri de tenis decat cel mai amarat judet ( county ) din cel mai amarat stat american . Cred ca primele 30 licee din Idaho au mai multe terenuri si mai multi antrenori de tenis decat are intrega Romanie .
Sa ne vedem lungul nasului si sa fim multumiti cu ce avem . Asa strambam noi mereu din nas si pe urma ne trezim cu buzle umflate . Am avut doua echipe in CL in urma cu cativa ani si faceam mofturi . Acum nu mai trecem nici de calificari .
Asa facem si cu premiile cinematografice de la Cannes , Berlin , s.a.
Ieri eram lihniti si ne saturam cu Sergiu Nicolaescu , astazi fara vreun Oscar nici nu ne dam jos din pat . Boiereala .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif