Thread: Oscar 2020
View Single Post
Old 28 Jan 2020, 21:43   #2
ilustra.films
Veteran
 
ilustra.films
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 271
Fuck. Am ramas singur pacilea. Si pot sa si injur...
Asta inseamna ca o sa fie ultimul an cand mai scriu pacilea despre oscaruri. Nu de alta dar romanul la care lucrez in Cafenea e alta mancare de peste. Daca tot scriu pacilea singur o sa par un ciudat. Nici macar crestinii de umblau dupa mine anul trecut nu mai ma cauta pacilea. . Poate ca ar trebui sa mai dezvalui cate ceva despre personalitatea (adevarata fire a) unui pocait sau a unui ortodox.

Chiar ma simt ca in deshert unde un ciulin dala mare se rostogoleste ca in filmele din anii 60.

Bombshell (nu e nominalizat la cel mai bun film) - nu m-a inspirat in vreun fel anume. M-a tinut in poveste. Cred ca e inca un film vazut. Adica, acum traind pe pamant suficienti ani, urmarind foarte interesat momentele din 2016 cu alegerea lui Trump, am putut intui cam ce se intampla in cladirea Fox fara sa fie nevoie de film. In cladirea Fox si nu numai. Despre subiect in sine. Dar cred ca cineva de 15-20 de ani se uita cu gura casca precum ma uitam eu la "The Favorite" anul trecut.


Parasite - bine scris si filmat, filmul prinde viata abia dupa ce tipul de a fost lovit in cap de bolovan... isi revine in simturi. Dupa ce si-a revenit in simturi, filmul a devenit interesant.
__________________
Suntem la cateva opere cinematografice departare de rai!

Last edited by ilustra.films : 28 Jan 2020 at 21:49.
ilustra.films is offline   Reply With Quote sendpm.gif