View Single Post
Old 06 Jan 2015, 12:45   #8
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Inițial cică ar fi trebuit să iasă prin ianuarie DVD/BR la Stray Dogs, dar se pare că s-ar fi amânat până prin februarie. It's killing me. The most excruciating wait ever, cum să trebuiască să aștepți un an și jumătate pentru un film de calibrul ăsta?!

La Whiplash s-a dat drumul pe surse (dar apare și în cinemauri de pe 6 februarie, la fel ca Boyhood) și eu cred că-i foarte de văzut, deși nu știu dacă e genul care să mulțumească pe toată lumea. Birdman abia aștept și eu să văd, la noi apare pe 16... almost there. Iar vineri ar fi o proiecție pentru Mommy și, deși nu sunt fan Dolan, am ceva așteptări. Uh, a mai fost anunțat pe fb că în curând ar apărea și Phoenix al lui Petzold la cinema, dar nu știu exact ce înseamnă în curând. Eh, bogată-i recolta, lucrurile încep să se miște din ce în ce mai bine în București.

PS: Ce nu s-a mișcat frumos a fost mutarea lui Inherent Vice de pe 20 februarie cum apărea inițial pe undeva prin aprilie. Când au văzut că nu are șanse la Oscar l-au mutat imediat și au băgat în sfârșit în program Whiplash și Boyhood.

Last edited by Liviu- : 06 Jan 2015 at 12:53.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif