Thread: Tennis
View Single Post
Old 21 Jan 2016, 19:24   #92
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Inteleg antipatiile, ca-i in natura umana (desi Simona chiar nu e tipul ala de vedeta cu aere, gen Cristiano, sa zicem, care i-ar atrage pe patimasi in zona asta obscura), dar ura asta nejustificata cuplata cu prostia ma dezgusta teribil, toate jignirile astea gratuite (machidoanca, nasoasa, japita etc.), pretentia/datoria de a castiga tot si extazul in care-i aduc pe unii meciurile ei mai putin reusite nu le pot pricepe, in conditiile in care nu datoreaza nimic nimanui. Mi-ar placea sa aud parerea unui psiholog, desi am si eu in minte cateva cauze ce ar explica un astfel de comportament (educatie si cultura precare, traume, s.a). A fost crucificata de catre patrioretarzi pt simplul motiv ca a lipsit de la un singur (1) meci din Fed Cup, in conditiile in care toti marii jucatori de tenis, inclusiv la masculin (Federer, Nadal, Sharapova, Serena etc), au avut momente in care au absentat de la meciurile internationale ca urmare a calendarului mult prea stufos. Dar romanul nu poate rata nico ocazie de a-si afirma intelepciunea proverbiala.
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif