View Single Post
Old 07 Mar 2003, 23:06   #5
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
ma bucur ca ti-a placut subiectul "Crouching tiger Hidden dragon", ricciotto...dupa parerea mea contine una din cele mai interesante discutii dintre Amyd si Blizz...
nu sunt de acord cu subiectul Replici Celebre chiar daca s-a scris foarte mult la el...au fost prea putine citate care chiar au respectat ceea ce se incercase initial...a devenit la un momentdat mult prea comercial iar acum as putea spune ca este de-a dreptul plictisitor...
nu prea sunt de acord nici cu includerea subiectului Vlad Nemuritorul intr-un astfel de clasament, deoarece a fost o discutie la care era bine sa participi atunci cand aveai sansa sa vorbesti cu io...adica era o discutie de moment! altfel, el nu are nici o valoare!
mi-am mai amintit de o discutie interesanta si un pic educativa...parca era la subiectul Film in general si era vorba despre filmele taiate care ruleaza pe ecranele romanesti...din pacate nu mai tin minte exact titlul...tin minte insa ca Amyd mi-a lamurit atunci o gramada de lucruri, si cred ca e bine ca o astfel de discutie sa fie usor accesata de userii noi.

personal, nu sunt de acord absolut deloc cu modificarea subiectelor sau numelor lor...chiar daca tilurile s-au dovedit neinspirate (a se vedea discutia de la "Trilogii - de ce?" a carei locatii chiar nu o mai stiu, dar care a fost un alt subiect extrem de interesant care inca nu si-a gasit raspunsul), au decalnsat oarecum converastia intre useri...la anumite subiecte chiar stateam sa ne gandim ce sa scriem sau daca ce scriam era potrivit cu titlul....ar fi extrem de aiurea acum sa le cosmetizam ca sa sune mai bine sau mai interesant...
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif