View Single Post
Old 21 Mar 2010, 08:37   #64
E.Floares
Guru
 
E.Floares
 
Join Date: Jan 2008
Location: Ploiesti
Posts: 674
Send a message via Yahoo to E.Floares
Originally Posted by shadowofnight:
@E.Floares:

Secventa aceea nu e prima din film si nu cred ca alea erau ‘sticle de lapte’.
Da, le sparge ulterior, dar dupa ce afla ca i-a murit copilul, ceea ce nu mi se pare prea exagerat.
Am zis ca e prima in care ni-l arata pe criminal in casa lui. Si asa e.
Nu am zis ca e exagerat sa le sparga, nici daca si-ar fi dat foc la propria casa nu mi s-ar fi parut exagerat.
Originally Posted by shadowofnight:
‘Groapa cea fermecata’…nu a fost construita pe domeniul lui… daca tin minte era un lan de porumb. Oricum, avand in vedere ca aflam ca nu e prima sa crima, cred ca e safe sa presupunem ca nu e atat de batut in cap incat sa o omoare pe biata fata pe proprietatea lui. Si ea ajunge in purgatoriu abia dupa ce e omorata .

Se mentioneaza de DOUA ori in film ca lanul ala de porumb se afla in proprietatea casei lui. Zice aia din purgatoriul ala sau cum s-o fi numind.

Originally Posted by shadowofnight:
Momentul in care Susie il pozeaza pe viitorul ei criminal apare doar de doua ori, daca nu ma insel: o data chiar la inceput, cand e introduce Harvey si o data cand tatal ei isi da seama ca el a ucis-o. In afara de momentul asta, nu cred ca au mai fost alte repetitii. Cel putin, eu nu imi amintesc altele.

Heheee, ia intreaba-l pe Pitbull, ca pe la a cincea repetitie am zis ca ies din sala de cinema, daca mai apara inca o data... si a mai aparut, de cel putin trei.

Originally Posted by shadowofnight:
Mie chiar mi s-a parut comica urarea ei de la sfarsit.

Si noua. Foarte!

Originally Posted by Pitbull:
Emi, progresezi vizibil!
(La argumentatie si stil.)

Multumesc! Am observat ca-mi place mai mult sa fac o cronica contra unui film, decat pro. Atunci cand fac pro, mi se par un pic exagerate toate cuvintele pe care le folosesc.


Originally Posted by Pitbull:
Suzi pula.
Ar fi mers in film, daca era si nume de peste.
__________________
This is blood for blood and by the gallon. These are the old days, the bad days, the all-or-nothing days. They're back! There's no choice left. And I'm ready for war.

Last edited by Pitbull : 21 Mar 2010 at 09:12.
E.Floares is offline   Reply With Quote sendpm.gif