Thread: Oscars 2012
View Single Post
Old 25 Feb 2012, 20:31   #190
sergiuseling
Guru
 
sergiuseling
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 595
Am văzut și Calul de luptă și nu m-a impresionat sonor așa de mult. Așa că voi merge pe Hugo la ambele categorii de sunet. Nu m-ar mira să câștige în schimb la coloană sonoră, dar cum toți votează Artistul acolo n-o să prezic eu împotriva curentului.

La scenariu original încep să am mari bătăi de cap. Toți par să meargă cu Allen, dar Allen e tipul căruia nu-i place de academie și găsesc problematică alegerea lui de către o asociație de care nu-i place.
Dar ieri am văzut că Artistul a pierdut scenariu la premiile francezilor, deși englezii l-au premiat. Și chiar am văzut filmul care l-a bătut și chiar nu e deloc memorabil. Nici Artistul nu cred că e prea memorabil ori original. la urma urmei e o înșiruire de secvențe de prin alte filme puse cap la cap. Dacă ar exista o a treia posibiliate aia aș merge pe aia. Dar nu prea pare să existe.

Nici Dujardin n-a luat premiul la el acasă, chiar dacă, la fel, britanicii i l-au dat. Parcă aș vrea să schimb în Clooney, deși și Pitt are șanse.
Sigur nu și din punctul de vedere al lui Mark Wahlberg care pare să dețină câștigătorii: http://www.huffingtonpost.co.uk/2012...n_1299178.html
Oare chiar îi știe sau ne joacă o festă?
sergiuseling is offline   Reply With Quote sendpm.gif