View Single Post
Old 28 Apr 2012, 21:45   #23
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
L-am vazut astazi.Am fost dezamagit.Am intrat cu asteptari foarte ridicate in ciuda criticilor nefavorabile si ma asteptam sa fie un film care sa-mi placa.

Intai si intai,scenariul este slab.Unele personaje pot fi numite "personaje de fundal",deoarece Purcarete nu se straduieste sa le contureze pana la sfarsit,iar asa unele personaje interesante (dupa mine),precum Petrica Zile Grele,sunt lasate aproape fara vlaga.

Apoi,este regizat EXACT ca o piesa de teatru.Nu pot sa zic ca nu ma asteptam la asta,dar nu ma asteptam sa fie chiar atat de evident.

Actorii nu sunt excelenti,cei mai buni fiind Mihaita (care este genial) si Leoveanu (interpretul lui Gogu) care face ce poate cu materialul care ii este dat.

Cele mai impresionante elemente ale filmului sunt productia,imaginea si muzica.Decorurile se contopesc cu costumele astfel creand o compozitie fantastica,la care iti face placere sa te uiti.Muzica surprinde perfect spiritul Palilulei,fiind jucausa si totodata melancolica.

4/10
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif