View Single Post
Old 21 Jul 2014, 23:23   #13
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
Originally Posted by Twinsen:
Ai dat 7.5 la un film pe care il caracterizezi ca ok si 8 la unul care zici ca e extraordinar si senzational. Acum ai inteles ce ziceam?
Aha! Acum inteleg nedumerirea ta! Diferenta mica dintre cele doua filme notate.
Dupa cum vezi, nu sunt cel mai ager partener de discutie forumistica pe care l-ai vazut, dar intr-un final mi se aprinde becul.
Adevarul e ca am citit superficial postarea ta si am inteles ceea ce am crezut eu ca o sa te surprinda. Preconceptii!

Este, asa cum reiese si din ce iti spuneam inainte, din calitatea celor 2-3 filme despre care vorbesc. Interpretarile actorilor trag si ele filmele in sus. Nu pot sa nu recunosc ca au calitate. Nu au provocat asupra mea acel efect de bata de baseball in capul unui amnezic, dar asta nu inseamna ca nu mi-au placut. Oricum, daca preferatelor mele (capodoperelor mele), le acord un 9, ceva, atunci acestui film in discutie (the Hunting Party), chiar daca m-a captivat, nu a avut asupra mea acel recul, deci nu puteam sa ii acord o nota mai mare. S-ar fi apropiat prea mult de perfectiune, ceea ce nu e cazul. Filmul e bun, dar nu perfect.

Iar de la 7,5 la 8, pentru mine e diferenta mare. E acea diferenta de la un film ok, placut, multumitor la un film bun. Ce sare de 8 e spre foarte bun.

Last edited by alali : 21 Jul 2014 at 23:29.
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif