View Single Post
Old 03 Sep 2009, 08:57   #1
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Battle for Terra 3 D

Lucrul ce m-a făcut să vreau să îl văd a fost ideea de a vedea nişte lupte stelare 3 D. Prima supriză plăcută a filmului a fost că avea subtitrare. A doua... imaginile 3 D au fost exact ce am sperat. Dar povestea...

O comunitate de extratereştri îşi duc zilele liniştite şi paşnice pe planeta lor. Asta până la venirea oamenilor... drăguţii de ei! Şi-au distrus planeta şi acum caută o alta că să... supravieţuiască. Povestea e simplă: cele două comunităţi nu respiră acelaşi lucru [oamenii - oxigen, extratereştrii - altceva]. Alegerea e simplă: ei sau noi? Cred că o să încep să mă satur de desene cu mesaje de genul acesta [save the Earth!]. Nu zic că ar fi rău... dar uneori e prea mult.

Poate că sunt de modă veche, dar mie îmi place să râd la desene animate. Acum nu prea a fost cazul. M-au mai deranjat câteva lucruri. De ce nu ştim ce respiră extratereştrii? Bănuiesc că asta e o altă poveste. De ce oxigenul este verde? Iar alt moment ciudat a fost când Mala [adolescenta extraterestră] învaţă limba oamenilor. Vorbea exact la fel şi înainte.

Dacă nu ar fi fost 3 D cu siguranţă că nu m-aş fi dus, dar consider că merită numai pentru că e 3 D. Ah până şi trailerul m-a cam plictisit.
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif