View Single Post
Old 08 Jul 2009, 13:24   #5
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
acum si Larry Flyint si Marchizul de Sade sunt niste personaje iconice si totusi nu cred ca filmele care i-au avut in prim-plan ar fi trebuit vazute de pustii pana in 18 ani (chit ca pe ultimul din ele eu chiar l-am vazut cand nu aveam inca 18 ani. Si da, eu l-am inteles, prietenele mele care sunt cel putin la fel de inteligente si cultivate ca mine, s-au oripilat si au ramas cu o impresie super proasta despre film. Acum nici nu si-ar pune problema sa-l revada si sa-l gandeasca cu alti ochi pt ca "the damage is done'.).
Discriminare mi se pare sa faci o exceptie pentru un "personaj" care e gay, nu invers. Adica de ce sa aibe Milk un statut special fata de alte filme? Nu pricep.

Tu zici de ca sunt o gramada de pusti de 15 ani destupati la creier. De acord. Dar cred ca stim ca sunt o multime care nu sunt destupati la creier. Ratingurile nu trebuiesc date pentru 1-2 oameni care reprezinta exceptii, ci pentru o majoritate.
Nu ai de unde sa stii exact cum reactioneaza un copil la o anumita informatie. Si risti sa vada un film care e foarte bun si din care sa nu inteleaga nimic si sa ramana cu o impresie proasta despre el.
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif