View Single Post
Old 23 Sep 2011, 16:24   #2047
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Originally Posted by MariaMona:
Originally Posted by Kriss_Kringle:

Ca sa nu fiu total off topic o sa zic ca ma enerveaza in magazinele de haine cand sar pe tine vanzatorii cu : Va pot ajuta cu ceva?
Daca vroiam sa ma ajute cu ceva,intrebam,insa IQ-ul lor nu le permite mai mult.

Pe mine, din contra, ma enerveaza cand nu te baga in seama vanzatorii, ba mai sunt unele pipite care vorbesc linistite la telefon si te ignora complet - nu ti se pare mai normal sa te intrebe daca te poate ajuta cu ceva decat sa nu te vada?! Mie una, da, mi se pare normal si politicos.

Eu am asteptat odata 5 minute ca sa termine vanzatoarea de vorbit la telefon si sa pot cumpara ce voiam. Aceeasi puturoasa mi-a zis de nenumarate ori ca nu are produsul pe care-l doream, iar cand ma uitam mai atenta prin magazin vedeam ca avea chiar baxuri din sucul respectiv, etc.
Ii vezi atat de sictiriti si de nesimtiti de zici ca te servesc pe gratis si nu muncesc pe bani.

Mai nou, cand am fost sa-mi confirm locul la master, femeia care se ocupa de noi si ne si dadea contractele si declaratiile sa le completam, a inceput sa se isterizeze cand i-am spus ca mie mi-a dat doar contractul respectiv, nu si declaratiile. Ziceai ca cine stie ce documente importante erau. Parca facusem trafic cu ele pe coridor. Am mai asteptat si 2 ore pana sa aduca contracte fiindca e greu sa le multiplici. Asta in conditiile in care platesti 150 ron ca sa-ti confirmi locul. Doar in Romania e posibil asa ceva.
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif