Thread: "Avatar"
View Single Post
Old 24 Aug 2009, 14:34   #7
Lili1982
Guru
 
Lili1982
 
Join Date: Feb 2009
Location: Bucuresti
Posts: 368
Asa e... am vazut asta dupa ce am postat ! Am citit si impresiile altor cinefili din restul lumii care au participat la ziua Avatar... si bag de seama ca pronosticurile nu sunt prea bune pentru acest film. Eu inca sunt increzatoare ca povestea va fi una cu cheag si ca totusi a meritat asteptarea... Mi se pare ca James Cameron a muncit prea mult la acest proiect ca sa fie un fiasco. O mica stire care a aparut recent legata de Avatar: http://www3.signonsandiego.com/stories/ ... technology

Potrivit articolului din link-ul de mai sus, 20th Century Fox si James Cameron au agreat sa foloseasca Avatar pentru a promova vanzarile la TV-uri si emisiuni TV 3D !
Avand in vedere cati fani are J. Cameron... si cati ani au asteptat ca un alt film sa iasa de sub bagheta lui magica... cred totusi ca se va bucura de succes Avatar. E drept ca nu va depasi Titanicul (si e absurb sa luam in calcul asa ceva ...) dar nu stiu daca va aduceti aminte ca J. Cameron a spus dupa Titanic...ca urmatorul lui film il va depasi cel putin la incasari... daca nu si la popularitate. Avand in vedere ca a ales ca acesta sa fie un SF...e greu de crezut ca acest lucru se va intampla. Totusi... nu a raspuns nimeni concludent.... Va detrona Avatar filmul cu incasarile cele mai mari in momentul de fata ? Si anume Transformers 2 ?
Lili1982 is offline   Reply With Quote sendpm.gif