Thread: 300
View Single Post
Old 21 Dec 2007, 15:59   #192
alexinho
Junior
 
alexinho
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 27
Originally Posted by M0n0:
Moama ce interesant alexihno...
Afla ca sunt oameni si mai mari decat carora le-a placut filmul...nu numai celor din categoria ta de varsta...dar da...asa, fi mai "matur" (sau cel putin asta crezi tu) decat cei de varsta ta doar fiindca nu-ti place 300.
Nu o faci cumva doar sa fi Gigi Contra cu restu?
Bat pariu ca ti-a placut filmul fiindca toate "minusurile" gasite de tine sunt estetice.
Tu stiai ca filmul e luat dupa o banda desenata scrisa de Frank Miller si nu dupa faptele istorice? Bine mai intai banda si apoi istoria care e modificata estetic.
Chiar iti recomand sa te uiti la comic book (daca nu il gasesti sa ma contactezi) si apoi mai comentam...
De ce arata persanii ca orcii din lotr...tu stiai ca ai vazut numai unul din ei fara masca? Sau credeai ca toti sunt mutilati la fata doar fiindca se imbraca la fel si au mainile in cicatrici?

Ii era bine topicului asta ingropat in trecut si mie imi statea mai bine fara sa arunc gaz pe foc...dar na, nu le putem avea pe toate

1) e un forum. topicul nu era closed

2) sa innebunesc ce amuzant ai fost.. cu matur si alea :lol: . Sincer, te rog frumos sa ma ierti, sa imi accepti umilele mele scuze pt ca am pritenit care se afla in perioada adolescentei poate pt ca ma aflu si eu in perioada aia. :lol:
eu ma refeream la "indobitocire" nu la "maturitate", la "efectul de turma" dar ms mult acum am descoperit ca sunt mai matur.
3) stiam de benzile desenate si am vazut cateva cu 300 asa ca nu iti face griji ca vorbesc in necunostinta de cauza.
Dar stiai ca batalia de la termopile chiar a existat :shock:
4) da mi-a placut filmuuu.. nam cuvinte a fost superb.. recunosc ma uit la el in fiecare zi.. cel mai interesant mi se pare inceputu ala cu warners bros.
5) minusuri estetice. :lol: mdea... nam ce zice.. chiar asa ce conteaza regia, actorii, scenariul cu ce mai ramane filmul poate publicitatea.

Un regizor bun ar fi putut face un film extraordinar, subiectul 300 de spartani impotriva a unui milion de persani, e un subiect fantastic se putea face un film cu mult, mult mai bun decat filmul in care doar reclama si cliseele il compun
__________________
How it's possible to feel nostalgia for a world I never knew?



scuzati eventualele greseli din post.
alexinho is offline   Reply With Quote sendpm.gif