View Single Post
Old 17 Jun 2013, 16:16   #13
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Originally Posted by White1:
Si ma surprinde mai mult faptul ca filmul i-a placut Anaemonei decat ca nu ti-a placut tie.

White, de ce?

Referitor la bad acting, menajera sau sorority mother cum i se spunea mi s-a parut foarte buna iar politistul timpitel te face sa rizi cu fata lui care nu pricepe ce se petrece in jurul lui, nu stiu daca asta poate intra la good acting. Toate studentele, Peter sint personaje oarecum enervante, dar actingul e mai mult de teatru si nu m-a deranjat, de fapt, aproape ca nu l-am bagat in seama, pentru ca in afara actingului miscarea camerei era foarte interesanta. Pe urma, atmosfera, asa cum a spus White e cheia filmului.

Nu stiu, eu n-am vazut filme horror, dar ceea ce apreciez la un film e cind insereaza scene specifice altor genuri, scene comice in special si in special cele care nu-s facute evident ca sa izbucnesti in ris, ci pur si simplu sa te scoata pentru un moment din atmosfera generala a filmului. In cazul de fata nu glumele nesarate de la politie mi s-au parut amuzante, cit sticlele ascunse prin toate cotloanele si in special intreaga scena in care tatal lui Claire intra in camera fetei si menajera incearca sa ascunda, total imposibil si ineficient destrabalarea de pe pereti.
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif