Thread: Hangover 2
View Single Post
Old 07 Jun 2011, 10:27   #1
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Hangover 2

Ramas placut surprins de primul film, am mers aseara la 19 la CinemaPro sa vad un film, pe care l-am asteptat cu mare interes. Pregatit de ras, cu o portie de Nanchos in brate, intru in sala si astept sa inceapa filmul.... dupa reclamele de rigoare ( doneaza 2 % din impozit, sau mesaj la 1890 sa ajuti spitalul Marie Curie ) , incep prezentarile de filme... unele chiar au reusit sa imi capteze interesul, dar asta este o alta poveste. Incepe filmul ... (evident ca nu se putea sa nu ii sune unuia telefonul , dar trec iar peste... )


Povestea este foarte asemanatoare primului... la multe noutati nu ma asteptam, dar glumele nu lipsesc inca din inceputul filmului. Cei 4 ajung in Thailanda, la nunta lui Stu, insotiti de Teddy ( un asiatic ) fratele viitoarei mirese, care are doar 16 ani dar un geniu, un geniu urat de Alan, exact inversul lui Alan.

Aceeasi idee... beau ceva... ajung sa consume droguri, uita memoria... se trezesc intr-o camera din Bangkok, impreuna cu Mr. Chow... si ghiciti.... la fel ca in primul , lipseste cineva , in cazul acesta Teddy. Urmeaza peripetiile amuzante, despre seara trecuta cand afla ce au facut, faze amuzante: furtul unui calugar, huliganism pe o strada, tatuajul lui Stu , mers la un bordel unde unul dintre ei a fost regulat de o shemale, si pana la urma ajung sa il gaseasca pe tanarul Teddy , in acelasi bloc de unde au plecat. Evident ca nu puteau lipsi, dupa nunta, pozele de pe un telefon mobil.


Concluzia mea : o copie a primului film... tras de par... amuzant, dar pentru mine tot primul ramane cel mai bun.

Va recomand vizionare placuta, celor dintre voi care nu il vazurati inca , si sa nu uit, ras placut .
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif