View Single Post
Old 03 Dec 2009, 15:00   #29
Corneliu_Porumboiu
Junior
 
Corneliu_Porumboiu
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 25
Originally Posted by Windom:
Salut Corneliu, e o şansă nemaipomenită să te avem printre noi. Profit de ocazie sa iti pun şi eu citeva intrebari, care pot părea banale, dar mă risc, totusi:

- Daca ti s-ar face o oferta de la Hollywood, pentru a regiza un film, ceva însă total diferit de ceea ce ai facut pina acum (sa zicem un horror) ai accepta?
- Care ar fi actorul/actrita de talie internatională cu care ti-ar făcea placere sa lucrezi?
- Care crezi că ar fi personalitatea lumii politice, sociale, culturale de la noi destul de interesantă încît să merite un film biografic? Te-ai încumeta să faci un asemenea film?

Adrian.

- Nu. "Niciodata sa nu spui niciodata", dar acum n-as accepta.
- Da, imi plac foarte multi actori, dar nu pot gandi inainte, daca n-am un subiect... nu pot sa-i vad a priori intr-un scenariu pe care nu-l am inca.
- Eu am o problema cu filmul biografic: cred ca filmul nu poate sa faca orice, si m-as teme sa dau verdicte, mai ales in cazul unei personalitati marcante; mi se pare superficial sa cuprinzi destinul unui om in 90 de minute - oricine ar fi el; personalitate sau nu.
Corneliu_Porumboiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif