View Single Post
Old 21 Nov 2009, 22:10   #20
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Originally Posted by Im.Kino:
. Dar totusi, cei din 500 nu sunt hip, prin insasi definitia cuvantului (ultimele tendinte din orice le sunt complet straine, sunt arestati temporal undeva in anii 80)..
Poate ca nu ai observat, dar de vreo doi ani incoace suntem in plin 80's revival.
Oricum, we agree to disagree si asta e, n-am cum sa-mi schimb parerea despre film si personaje. Simt in continuare ca m-a dezamagit, mai ales ca l-am asteptat cu interes. Si am incercat sa fiu indulgenta, dar n-are sens sa fiu indulgenta cu un film care mi se pare overrated.

edit: m-am uitat acum la ce buget a avut Little Miss Sunshine acum trei ani, 8 milioane. Regizorii si scenaristul debutanti. Din punctul asta de vedere e chiar echivalent cu 500, chiar daca tematic deloc. Mai adauga si ca amandoua sunt crowd pleasers. LMS are in schimb un scenariul foarte hotarat si bine inghegat, desi ar fi fost nenumarate feluri in care sa-l rateze. Chiar cred ca si-a meritat pe deplin nominalizarea la Best Original Script (si poate si la Best Picture). In fiecare an se include si a 'little indie film that could', iar anul asta am impresie ca se mizeaza pe 500 si nu mi se pare ca merita deloc.

Last edited by miercuri : 21 Nov 2009 at 22:21.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif