View Single Post
Old 29 Nov 2012, 23:01   #4696
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Exagerezi cand spui ca Clujul e plin de unguri, eu sincer cred ca maxim 20% ar fi procentul lor in oras.Sunt unguri care tin cu U, chiar destui, chiar pe cel mai iubit jucator de catre galerie il cheama Zsolt Szilaghi.Insa el a declarat ca este roman, dar aici intram in alta problema.De cand ma stiu eu baietii astia ( ma refer la uisti) merg in deplasari sa-si sustina echipa, indiferent de situatie, chiar daca nu au avut performante extraordinare, ceea ce nu se poate spune despre prostituatele visinii care 90% sunt fosti uisti, dinamovisti, stelisti sau rapidisti.La dracu, cum sa nu meri daca iti da Arpi bani de suc si sandwichuri?*** reprezinta un buboi artificial, care se va retrage exact ca Urziceni.Ma incumet sa trec aici o poezie al unui petrolist (de altfel suntem, inca imi place sa cred ca suntem, preiteni buni) de dupa meciul Petrolul- U Cluj, fiind unul dintre cele mai vechi meciuri dintre doua echipe care inca sunt in Liga 1 si pe care cretinii de jurnalisti l-au numit derbyul DIICOT.

Candva si noi am fost ca ei
Erati stelisti –si multi nu stiti
Acuma multi va credeti zmei
Si-i injurati, si-i huiduiti.

Ce vina au saracii fani?
Si cin’ te crezi sa-i huidui tu?
Ca pierd si timp, si nervi si bani
Doar ca sa fie langa U.

Si nu primesc nimic la schimb
De ce sa-i huiduim acu?
Ca pierd si bani, si nervi, si timp
Doar ca sa fie langa U.

Esti prea-ncuiat ca sa observi
N-ai niciun drept sa-i judeci tu
Ca pierd si bani si timp si nervi
Doar ca sa fie langa U.

Si noua de ne-ar merge prost
Si dac-om fi si noi ca ei
Multi veti redeveni ce-ati fost
Tot ciori, tot caini, tot oi sau miei.

Nu zic ca-s eu ala corect
Dar lupilor fatati din oi
Sincer va spun ca ii respect
Pe ei mai mult decat pe voi.

Ei cu echipa lor se duc
Si canta peste tot turbati
Voi bautorilor de suc
Nu stiti decat sa fluerati

Am luat trei puncte cum am vrut
Dar multi s-au comportat abject
Echipa lor azi a pierdut
Dar ei au castigat. RESPECT!

Ardealul e frumos si stiu
Si Clujul e oras frumos
Dar fara ei ar fi pustiu
Si fara U n-ar avea rost.


Inainte de meciul cu *** pe tabela a fost pus un filmulet la care mare parte din "galeria" franei s-a intors cu spatele, asta bineinteles aratand respectul lor imens.Imi permit sa-l postez si ala, nu ca ar interesa pe cineva de aici in mod special.

http://www.youtube.com/watch?v=U8Vzsa4mMoY&feature=plcp

Iuliu Hatieganu :"Scopul nostru nu este acela de a crea campioni, ci oameni sănătoşi. Nu record, ci armonie, nu ură, ci camaraderie; nu victorie personală, ci victoria naţiunii; nu specula, ci jertfa"

Arpad Paszkany : "Daca ne fura arbitru' le zic jucatorilor sa steie pe loc si Dinamo poate sa dea <<cati goluri vor>>"

Last edited by ghost90 : 29 Nov 2012 at 23:10.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif