Thread: Oscar 2019
View Single Post
Old 07 Feb 2019, 22:45   #7
ilustra.films
Veteran
 
ilustra.films
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 270
Mai am de vazut Bohemian Rhapsody (si Vice).
Am sa refuz sa ma uit la Bohemian Rhapsody in semn de protest: o cunostinta crestina (pocaita) mi-a recomandat cu foarte mare entuziasm si zambet pe buze sa vad Bohemian Rhapsody. Cunosc omul si sub nicio forma nu ar recomanda un astfel de film. Daca un pocait vine si-mi recomanda in felul ista un film cu temarica gay/ personaj principal (erou) gay atunci ceva clar nu este in regula cu filmul respectiv. Daca un astfel de film fericteste astfel de oameni atunci clar scenariul se abate mult de la ceea ce un astfel de film ar trebui sa reprezinte.
Si nu: nu vreau ca ale mele cunostinte crestine sa vina la mine sa sa-mi spuna "ursc filmul cutare [cu tematica gay]" sau sa mearga cu iconitele false in cinemauri si sa protesteze. Stiu ca in sinea lor fac asta. Ma astept de la ei ca macar sa aiba un minim de comportament decent fata de un subiect ca asta.
In semn de protest nu ma voi uita la Bohemian Rhapsody (pe cat de mult il respect pe Freddie Mercury ca artist/ suflet/ minte sclipitoare).
Freddie Mercury a murit si ca ori ce om cu suflet spun: Freddie Mercury merita sa aiba o batranete la fel de sclipitoare precum a fost tineretea lui!!
__________________
Suntem la cateva opere cinematografice departare de rai!

Last edited by ilustra.films : 07 Feb 2019 at 22:52.
ilustra.films is offline   Reply With Quote sendpm.gif